Ściany zewnętrzne z ociepleniem

Budowa ścian z ociepleniem jest znacznie bardziej praco- i czasochłonna niż ściany jednowarstwowej w technologii Ytong, choć cechuje ją jeszcze większa różnorodność zastosowania. Polecana jest szczególnie w przypadku domów pasywnych, gdzie współczynnik przenikania ciepła U musi być mniejszy niż 0,15 W/(m2K).

W odróżnieniu od ściany jednowarstwowej, osobne materiały pełnią w przegrodzie funkcję konstrukcyjną i izolacyjną. Zastosowanie materiałów Ytong-Silka na warstwę konstrukcyjną daje możliwość zmniejszenia grubości przegrody nawet o 7 cm lub poprawę jej izolacyjności termicznej przy tej samej grubości oraz znaczne ograniczenie mostków termicznych.

Ytong Forte PP2,5/0,4 S+GT 24 cm

Bloczek Ytong S+GT

Ytong Forte to ciepła i wytrzymała odmiana bloczków z betonu komórkowego do budowy ścian zewnętrznych z ociepleniem. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła (λ10,dry=0,105 W/(mK)) ściana gwarantuje doskonałe parametry cieplne, przy mniejszej grubości izolacji. Murowanie na cienką spoinę i komplet elementów uzupełniających, tak jak w przypadku innych rozwiązań Ytong-Silka, gwarantuje nie tylko szybką budowę, ale także znaczne ograniczenie mostków termicznych.

Czytaj więcej o Ytong Forte

Ytong Forte 24 cm z izolacją

Współczynnik przenikania ciepła U [w/m2K)] ściany z bloczków Ytong Forte 24 cm w zależności od zastosowanej izolacji

Ytong Energo PP2/0,35 S+GT 30 cm

Ytong Energo PP2/0,35 S+GT 30 cm

Ściana Ytong Energo grub. 30 cm, pełniła funkcję jednowarstwowej przegrody do końca 2013 r. Po zaostrzeniu przepisów stała się idealną propozycją do budowy ścian domów pasywnych i energooszczędnych. Większa grubość przegrody umożliwia uzyskanie dodatkowego miejsca na izolację słabszych miejsc, takich jak wieniec lub trzpienie żelbetowe. Grubsza ściana to także dłuższy czas utrzymania stabilnej temperatury wewnątrz domu – latem wnętrze zapewnia przyjemny chłód, zimą nawet przy awarii systemu grzewczego ściany przez długo utrzymają ciepło.

Silka Tempo 18

Ściany zewnętrzne z Silki Tempo

Ściany z bloków Silka zapewniają dużą wytrzymałość, co pozwala na budowę ścian wewnętrznych o grubości nawet 12 cm! Ściana z silikatów o grubości 18 cm + ocieplenie to typowe rozwiązanie ścian zewnętrznych w Niemczech i Holandii. Silka Tempo 18 to doskonała propozycja budowy ścian zewnętrznych przewidzianych pod ocieplenie. Dzięki dużym wymiarom bloków (60x50 cm) budowa przebiega znacznie szybciej, a ściany zyskują lepsze parametry. Zastosowanie mini-żurawia, wypożyczonego na czas budowy przez firmę Xella, dodatkowo ogranicza wysiłek murarzy. Czas powstawania ścian z bloków Silka Tempo 18 to zaledwie 0,24 r-g/m2. Pełne i wytrzymałe bloki są idealnym podłożem do mocowania nawet ciężkiej elewacji kamiennej.

Czytaj więcej o blokach Silka Tempo