Renowacja kamienicy w Szczecinie

<< powrót

Remont zabytkowej kamienicy

Ocieplanie za pomocą płyt Multipor

W Szczecinie, na rogu ulic Księcia Bogusława i Jagielońskiej firma KONSART remontuje zabytkową kamienicę. W takim przypadku elewacja podlega szczególnej ochronie i nie było możliwości zastosowania tradycyjnych metod docieplania ścian zewnętrznych.
 

W trakcie naszej wizyty podglądaliśmy pracowników firmy Xella, panów Sławomira Kłosowicza i Przemysława Dorogusza pokazujących zastosowanie izolacyjnych płyt mineralnych Multipor do ocieplenia od wewnątrz ścian kamienicy.

 

Pracownicy firmy KONSART przyglądali się układaniu płyt, a kilku z nich włączyło się w prace, aby osobiście sprawdzić jak pracuje się z nowym materiałem.

 

Multipor ma wiele zalet, między innymi jest bardzo ciepły, całkowicie niepalny i niezwykle łatwy w obróbce. Produkowany jest w wielu różnych grubościach w zakresie od 5 do 20 cm. Jest to materiał nowy na polskim rynku i dlatego ważne jest pokazywanie w praktyce jego zalet i prawidłowego stosowania.

 

Firma KONSART od 1994 roku zajmuje się budownictwem, ze szczególnym uwzględnieniem konserwacji zabytków. Razem ze stałymi podwykonawcami tworzy ponad 100-osobowy zespół fachowców; od wykwalifikowanych robotników do kadry kierowniczej i konserwatorów zabytków.

 

Firma gwarantuje swoim klientom znajomość najnowszych technologii. Pomagają w tym takie praktyczne prezentacje pozwalające wyrobić sobie wstępną opinię.

 

W Szczecinie zapadła decyzja o wykorzystaniu płyt Multipor do renowacji całej kamienicy.

 

 

Typ budynku:
Budynek wielorodzinny
 
Data budowy:
2009


Renowacja kamienicy.

Zobacz, jak to zostało zrobione