Renowacja budynków - ocieplanie od wewnątrz

Ocieplenie od wewnątrz – Multipor

Ocieplenie od wewnątrz w zabytkowym Pałacyku Hueta

Ocieplanie od wewnątrz jest często jedynym dopuszczalnym rozwiązaniem w przypadku modernizacji obiektów zabytkowych, znajdujących się pod ochroną konserwatorską. Mineralne płyty izolacyjne Multipor to ciepłe i bezpieczne rozwiązanie do ocieplenia ścian od wewnątrz.

Bezpieczna przegroda
Ocieplanie od wewnątrz wiąże się ze zjawiskiem wnikania pary wodnej w strukturę przegrody i jej kondensacji. Multipor jest materiałem, który jest odporny na ten proces oraz umożliwia prawidłowe funkcjonowanie przegrody. Zimą para wodna wnika w strukturę paroprzepuszczalnej warstwy izolacji termicznej Multipor. Wewnątrz płyt dochodzi do wykroplenia pary wodnej. Dzięki dużej porowatości, zachowana jest wysoka izolacyjność termiczna ocieplenia, a konstrukcja jest chroniona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Latem wilgoć zgromadzona wewnątrz płyt Multipor w naturalny sposób wysycha.

Ochrona przed pleśnią
Wyjątkowe właściwości płyt Multipor sprawiają, że warstwa ocieplenia od wewnątrz aktywnie uczestniczy w procesie zmian wilgotności pomieszczeń. Zdolność do pochłaniania pary wodnej ogranicza zjawisko wykroplenia na wewnętrznej powierzchni ścian oraz ryzyko rozwoju pleśni.

Fachowa pomoc
Xella oferuje fachowe doradztwo w zakresie wykonania ocieplenia od wewnątrz, w tym niestacjonarną analizę cieplno-wilgotnościową projektowanych przegród.

Renowacja budynków zabytkowych - ocieplanie od wewnątrz

Płyty izolacyjne Multipor można stosować w przypadku renowacji budynków zabytkowych o skomplikowanej elewacji oraz do adaptacji budynków przemysłowych na cele mieszkaniowe. Mineralne płyty Multipor stanowią wówczas cienką warstwę wewnętrzną, poprawiającą parametry cieplne istniejącej ściany. Po wbudowaniu bloczków nie ma konieczności stosowania paroizolacji.

Więcej o ociepleniu od wewnątrz na stronie www.ocieplenieodwewnatrz.pl



Ocieplenie mieszkania od wewnątrz

Mineralne płyty Multipor poprawiają izolację termiczną mieszkania i równocześnie regulują poziom wilgotności, zapobiegając tym samym pojawieniu się w pomieszczeniu wilgoci, grzybów czy pleśni. Płyty zawdzięczają swoje właściwości wysokiej paroprzepuszczalności i zdolności akumulacji materiału, z którego są wyprodukowane.

"Oddychająca" ściana z płyt izolacyjnych Multipor sprawia, że w pomieszczeniu panuje przyjemny mikroklimat sprzyjający zdrowiu mieszkańców. Jest to jeden z argumentów, którym nie dysponują w dociepleniu od wewnątrz tradycyjne materiały - takie jak styropian czy wełna mineralna. Poza regulowaniem wilgoci ściana z płyt Multipor powoduje, że ciepło zostaje tam gdzie powinno. Latem na zewnątrz, zimą w środku pomieszczenia.

Więcej o ociepleniu od wewnątrz na stronie www.ocieplenieodwewnatrz.pl