Narzędzia systemowe Ytong Silka

System białych bloków wapienno-piaskowych Silka i bloczków z betonu komórkowego Ytong, o jednakowej wysokości 20 cm, połączonych cienkimi spoinami, wykorzystujący najlepsze cechy produktów Ytong i Silka, pozwala stworzyć dom dostosowany do potrzeb mieszkańców.

Używaj narzędzi systemowych Ytong Silka, dzięki którym możliwe jest poprawne murowanie. Systemowe narzędzia usprawniają i przyspieszają prace na budowie. Dzięki nim masz gwarancję, że dom został właściwie zbudowany. Zapoznaj się z ich zastosowaniem, a zobaczysz, jak sprawnie i szybko można wybudować dom.

Piła ręczna widiowa i prowadnica kątowa

Prowadnica kątowa

Bloczki z betonu komórkowego Ytong bardzo łatwo i szybko można przycinać do żądanego wymiaru. Do cięcia używamy ręcznej piły widiowej i prowadnicy kątowej, dzięki czemu łatwo zachować dużą dokładność. Dzięki prowadnicy precyzyjnie przytniemy każdy bloczek do wymaganego wymiaru, a także zapobiegniemy przesuwaniu się bloczka podczas pracy.

Piła widiowa i prowadnica kątowa stanowią doskonale dobraną parę, która pomoże nam podczas cięcia bloczków Ytong zachować dużą dokładność i znacznie ułatwi pracę. Piłę i prowadnicę znajdziecie w naszym sklepie w dziale narzędzia.

Kielnie Ytong Silka

Zestaw kielni Ytong Silka

Największą popularnością wśród akcesoriów budowlanych cieszą się kielnie. Występują one w dwóch rodzajach: do murowania bloków Silka oraz do budowania w systemie Ytong. Co więcej, występują one w różnych szerokościach dopasowanych do asortymentu Ytong Silka. Inaczej rzecz ujmując, do każdego bloczka jest odpowiednia kielnia.

Kielnie systemowe Ytong Silka odbiegają nieco wyglądem od tradycyjnych narzędzi murarskich. Jednak ma to swoje uzasadnienie w sposobie murowania. Zaletą materiałów produkowanych przez Xella Polska jest ich bardzo duża dokładność wymiarowa, dzięki czemu istnieje możliwość murowania na cienkiej spoinie. Dzięki kielniom Ytong Silka można dokładnie rozprowadzić zaprawę, zachowując jej grubość w przedziale 1-3 mm, co gwarantuje dokładne przyleganie bloczków w warstwach i eliminuje ryzyko powstawania mostków termicznych w ścianie. Trzeba pamiętać, że gruba warstwa zaprawy to miejsce, przez które ciepło ucieka z domu.

Paca do szlifowania i strug

Paca do szlifowania

Aby uzyskać gładką powierzchnię przyciętego bloczka i zapewnić dobre przyleganie zaprawy, wyrównujemy powierzchnię bloczka strugiem lub pacą.

Paca do szlifowania
Narzędzie do wyrównywania drobnych nierówności murów z bloczków Ytong odmiany 0,35; 0,4 i 0,5.

Strug
Narzędzie do wyrównywania drobnych nierówności murów z bloczków Ytong odmiany 0,6.