Mineralne płyty izolacyjne Multipor

Mineralne płyty izolacyjne Multipor

Multipor to mineralne płyty izolacyjne z betonu komórkowego o gęstości ≤ 115 kg/m3. Proces ich produkcji oraz skład surowcowy zbliżony jest do betonu komórkowego Ytong, dlatego płyty są całkowicie naturalne, łatwe w montażu oraz niepalne. Dzięki niskiej gęstości współczynnik przewodzenia ciepła λ10,dry wynosi zaledwie 0,042 W/(mK).

Wyjątkowe właściwości płyt umożliwiają stosowanie ich jako izolacja od wewnątrz. Dzięki dużej porowatości zachowana jest wysoka izolacyjność termiczna ocieplenia,a konstrukcja jest chroniona przed uszkodzeniami mechanicznymi, przegroda wykazuje się zdolnością do utrzymania stabilnego poziomu wilgotności w długotrwałym okresie użytkowania, ograniczając możliwość rozwoju grzybów pleśniowych. Doskonale sprawdzają się przy izolacji ścian od wewnątrz w budynkach zabytkowych, w których nie ma możliwości zastosowania izolacji od wewnątrz. Płyty Multipor umożliwiają dostosowanie parametrów cieplnych przegród budynków zabytkowych do współczesnych standardów energetycznych, a także zapobiegają pochłanianiu energii cieplnej przez masywne ściany i skracają czas niezbędny do ogrzania kubatury użytkowej budynku.

Płyty charakteryzują się klasą reakcji na ogień A1. Dzięki swojej całkowitej niepalności, w przypadku pożaru hamują rozprzestrzenianie się ognia na inne pomieszczenia, nie wydzielają dymu, trujących gazów czy płonących kropel i dlatego mogą być stosowane także jako izolacja ścian oddzielających klatkę schodową od mieszkań, pomieszczeń ogrzewanych od nieogrzewanych oraz stropów garaży, dodatkowo zwiększając ich odporność ogniową.