Dom energooszczędny

Energooszczędna ściana jednowarstwowa

 

Firma Xella Polska pod koniec 2020 roku wprowadziła na rynek nowe bloczki z betonu komórkowego Ytong EnergoUltra+, z których można wykonywać jeszcze cieplejsze i wytrzymalsze ściany jednowarstwowe. Premiera tego innowacyjnego produktu nieprzypadkowo zbiegła się z kolejnym zaostrzeniem wymagań w zakresie izolacyjności termicznej przegród zewnętrznych budynku. Bloczki Ytong EnergoUltra+ w pełni odpowiadają na nowe Warunki Techniczne 2021.

 

Od początku 2021 roku współczynnik przenikania ciepła U ścian zewnętrznych domu nie będzie mógł być większy niż 0,20 W/(m²K). Dla ścian dwu- i trójwarstwowych oznacza to, że będą musiały być ocieplane jeszcze grubszą warstwą termoizolacji niż wcześniej. Inaczej jest ze ścianami jednowarstwowymi, do których budowy potrzebne będą teraz elementy murowe o jeszcze lepszych niż dotąd parametrach termicznych.

 

Oferowane przez firmę Xella Polska nowe bloczki z betonu komórkowego Ytong EnergoUltra+ mają zwiększoną izolacyjność termiczną, ale również wytrzymałość na ściskanie. Dlatego jeszcze bardziej widoczne są zalety wykonanych z nich ścian jednowarstwowych, podobnie jak wynikające z ich zastosowania korzyści dla mieszkańców.

 

Poznaj zalety nowej ściany jednowarstwowej Ytong EnergoUltra+