Docieplenie mieszkania w Ustrzykach Dolnych

<< powrót

Państwo Agata i Marian kupili mieszkanie w "bloku". We własnym zakresie wykonali remont. Niestety okazało się, że mieszkanie nie ma wystarczająco docieplonych ścian. Szczególnie  położony od północnej strony pokój syna - Sebastiana. Ściany przemarzały, pojawiła się pleśń. To bardzo źle, szczególnie, że dziecko jest alergikiem.

Administrująca budynkiem wspólnota mieszkańców jest niewielka i nie dysponuje w tej chwili środkami na docieplenie całego budynku. Pan Marian szukał metody na docieplenie tego jednego pokoju, od wewnątrz aż trafił na informację o płytach izolacyjnych Multipor. Po przeanalizowaniu instrukcji montażu i konsultacjach z kolegą - specjalistą z branży budowlanej - uznał, że będzie w stanie samodzielnie wykonać docieplenie ściany i kawałka stropu (przy krawędzi narażonej na przemarzanie).

Metoda docieplania z wykorzystaniem płyt Multipor jest ciekawa ponieważ możliwe jest ocieplenie ściany od wewnątrz. To oznacza, że można je wykonać bez oczekiwania na ocieplenie całego bloku, bez ingerencji w elewację, co wymagałoby wielu formalności. Metoda jest prosta, nie wymaga specjalistycznego sprzętu, i każdy, kto samodzielnie wykonuje w domu prace remontowo-budowlane na pewno sobie poradzi.

Pan Marian planuje w wakacje ocieplić kolejny pokój.