Biblioteki CAD

W bazie rysunków znajdują się rozwiązania w zakresie ścian, posadowień, cokołów, stropów, stropodachów, dachów. Rysunki dotyczą zarówno produktów Ytong jak i Silka. Pokazane zostały także rozwiązania łączenia ścian z bloków Silka ze ścianami z bloczków z betonu komórkowego Ytong.

Program współpracy z Architektami

Jako jeden z pierwszych producentów materiałów budowlanych w Polsce stworzyła nakładkę dla programu Revit, najpopularniejszego na świecie narzędzia wykorzystującego ideę BIM. Jego producent – firma Autodesk, znana m.in. z AutoCAD-a - to potentat w dziedzinie oprogramowania dla architektów i konstruktorów.

Opracowana przez Xella Polska nakładka REV-X to specjalna aplikacja będąca samoinstalującą się biblioteką zawierającą wszystkie materiały Ytong, Silka i Multipor. Pozwala projektantom na automatyczny dobór konkretnych bloczków, nadproży czy innych elementów w projekcie. Od razu można je zobaczyć w modelu trójwymiarowym. Równolegle dostępne są analizy ilościowe użytych materiałów wraz z ich cenami. W każdym momencie można więc wygenerować kosztorys, jak i przesłać zamówienie na zakup materiałów do odpowiednich punktów dystrybucji.

Nakładka REV-X umożliwia projektantom szybko wybrać optymalne rozwiązania materiałowe – najlepszą grubość ściany konstrukcyjnej czy zewnętrznej, by przenosiła zakładane obciążenia, czy spełniała odpowiednie wymogi termiczne.

 

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji na temat technologii BIM i możliwości jej wykorzystania w Twojej budowie, skontaktuj się z naszym ekspertem.

 

Paweł Górski:

Telefon: +48 691 521 817

E-mail: pawel.gorski@xella.com

 

Program współpracy z Architektami

 

Pobierz nakładkę Rev-X na Autodesk Revit