Aktualności

Zdrowe budynki inwentarskie z Silka Tempo

Silka Tempo Brejdyny

Z myślą o polskich hodowcach bydła Xella Polska oferuje bloki Silka Tempo, które, ze względu na izolację cieplną, ochronę przed hałasem i korozją biologiczną, zapewniają zdrowy i bezpieczny chów bydła.

Rolnictwo jest branżą, która zabezpiecza nasze podstawowe potrzeby związane z zapotrzebowaniem organizmu ludzkiego na żywność. Współczesne rolnictwo rozwija się bardzo dynamicznie, bo zarówno Unia Europejska, jak i Organizacja Narodów Zjednoczonych traktują priorytetowo rozwój rolnictwa.

Nowoczesne rolnictwo, zdrowa żywność

Szczególnie ważne jest podnoszenie jakości produkowanej żywności, dbanie o wysoki standard jej uzyskania i przetwarzania. Obok programów wsparcia dla branży rolnej pojawiają się też coraz bardziej radykalne obostrzenia. Służyć ma to uzyskaniu coraz bezpieczniejszej żywności. Pokarmu bez toksyn, odpowiednio wyprodukowanego i o wysokiej zawartości niezbędnych człowiekowi do życia składników.

Zmieniają się też światowe trendy produkcji mięsa. Tania produkcja mięsa z kurczaków powoduje, że wołowina staje się towarem ekskluzywnym. Utrzymujący się popyt na mięso wołowe związany będzie ze stale podnoszącym się poziomem jakości hodowli bydła, a więc także z odpowiednimi wymogami co do pomieszczeń hodowlanych.

Silka Tempo - szybka i zdrowa budowa obiektów rolniczych

Obory, w których żyje bydło domowe, są na ogół obiektami murowanymi. Jak się okazuje, składniki chemiczne wchodzące w skład materiałów budowlanych znaleźć możemy w mleku i mięsie wołowym. Nie bez znaczenia jest też wpływ zastosowanych materiałów budowlanych na odpowiedni mikroklimat pomieszczeń, a to przekłada się na długość i jakość życia bydła.

Xella proponuje do budowy obory bloki Silka Tempo, jako materiał budowlany pochodzący z naturalnych surowców, które neutralnie lub pozytywnie wpływają na hodowane zwierzęta.

Silka Tempo jest systemem wielkowymiarowych, wapienno-piaskowych elementów ściennych. Dzięki dużym rozmiarom bloków budowa przebiega znacznie szybciej, a precyzyjniej wypełnione ściany uzyskują doskonalsze parametry techniczne. Latem Silka Tempo zapewni kojącą, optymalną temperaturę wewnątrz budynku oraz zdrowy klimat przez cały rok.

Ściany wykonane z Silka Tempo zapewnią odpowiednią izolację termiczną oraz ochronę przed hałasem, co według wielu hodowców bydła może przełożyć się na ilość i jakość pozyskiwanego od krów mleka. Silka Tempo to system w pełni niepalny, dzięki czemu stanowi skuteczną ochronę przed pożarem. Materiał ten jest również odporny na korozję biologiczną, dzięki czemu odchody zwierząt nie niszczą budynku i zapewniają zdrowy i bezpieczny chów bydła.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat bloków Silka Tempo oraz do obejrzenia filmu z budowy: https://www.youtube.com/watch?v=vXBAH__d4is

Skontaktuj się z nami: 801 122 227 lub inwestycje@xella.com