Aktualności

Ytong, Silka i Multipor na targach Budma 2016

Już w najbliższy wtorek 2 lutego rusza jedno z największych wydarzeń budowlanych w tej części Europy, czyli Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma w Poznaniu. Na tej prestiżowej imprezie obecna będzie wyjątkowo mocno Xella za swoimi kluczowymi produktami. Na naszych dwóch stoiskach nie zabraknie profesjonalnego doradztwa czy ciekawych pokazów murowania w technologiach Ytong, Silka Tempo, a także z ocieplenia od wewnątrz w systemie Multipor

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach od 2 do 5 lutego odbędą się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma 2016. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem „Inspiracje, wiedza, biznes”, które adresowane jest do czterech głównych grup odbiorców: inwestorów, architektów, wykonawców oraz dystrybutorów.

- Xella Polska od lat obecna jest na targach Budma. W tym roku postanowiliśmy na jeszcze szersze zaprezentowanie naszych produktów - będziemy mieć dwa obszerne stoiska. Na dużym stoisku w Strefie Testów będą stale odbywać się pokazy wykonawstwa z wszystkich trzech naszych systemów: murowania z bloczków Ytong, bloków Silka, jak i ocieplenia płytami Multipor – mówi Roman Radomski, dyrektor ds. kluczowych klientów w Xella Polska.

Inspiracja...

Na stoiskach Xelli nie zabraknie, zgodnie z mottem imprezy – inspiracji, wiedzy i biznesu. Tej pierwszej dostarczą profesjonalnie zaprezentowane produkty firmy i praktycznie nieograniczone możliwości ich zastosowania. Systemy Ytong i Silka pozwalają wznosić wszelkie możliwe obiekty: od domów jednorodzinnych, po wielorodzinne bloki, aż po wielkoskalowe obiekty przemysłowe, handlowe czy użyteczności publicznej. W każdej z tej kategorii Xella ma coś do zaoferowania.

Na Budmie szeroko przedstawiony zostanie system Ytong Energo+,  czyli obecnie najcieplejsze bloczki z betonu komórkowego, które umożliwiają budowę ścian jednowarstwowych bez ocieplenia.  Najgrubsza odmiana Ytong Energo+ 48 cm spełni nie tylko zaostrzenie norm termicznych dla ścian w 2017 roku, ale i planowane zmiany przepisów w… 2021 roku. To materiał, który wybiega w przyszłość.

Projektantów z pewnością zainspiruje system elementów zbrojonych Ytong – wielkoformatowych płyty o wysokiej ognioodporności. Służą do szybkiej budowy hal przemysłowych i handlowych. Można z nich budować ściany zewnętrzne, wewnętrzne, stropy i dachy o dowolnym kształcie (np. szedowe, skośne, łaskie) – jedyne ograniczenie to wyobraźnia!

Dla architektów ciekawa będzie nakładka Rev-X, która pozwala projektować w systemach Ytong, Silka i Multipor w technologii BIM. Xella Polska jako jeden z pierwszych producentów budowlanych przygotowała aplikację umożliwiającą zaistnienie jej produktów w BIM.

Wiedza...

Na stoiskach Xelli można również dowiedzieć się jak termomodernizować obiekty zabytkowe, bez ingerencji w ich cenne fasady. Od kilku lat to możliwe dzięki innowacyjnej technologii Multipor. To mineralne płyty z betonu komórkowego o wysokich właściwościach izolacyjnych. Jako jeden z nielicznych materiałów na rynku, można go bezpiecznie stosować od wewnątrz budynku – bo to materiał w pełni paroprzepuszczalny, ocieplając ściany pozwala nadal im „oddychać”. W ciągu 5 lat funkcjonowania na rynku, Multipor uratował już ponad 200 zabytków – ocieplono nim m.in. zabytkowe dworce kolejowe w Opolu, Leżajsku, Łęczycy, wieżę wodną w Radomiu, Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, czy szereg zabytkowych, ceglanych fabryk w Łodzi adaptowanych na lofty i biura.

Atrakcją stoiska Xelli w Strefie Testów będzie pokaz montażu płyt Multipor. Odbędą się tam również pokazy z murowania z bloków Silka Tempo. To system wielkowymiarowych wapienno-piaskowych elementów ściennych. Dzięki dużym rozmiarom bloków możliwe jest skrócenie czasu prac budowlanych nawet o 60%! Ten całkowicie naturalny materiał szczególnie upodobali sobie hodowcy zwierząt, bo Silka Tempo jest idealna do budowy obiektów inwentarskich.

Biznes...

Oba stoiska Ytong, Silka i Multipor będą obsługiwane przez wykwalifikowanych doradców Xella Polska, którzy mają zarówno rozległą wiedzę techniczną, jak i marketingową. Będzie można z nimi porozmawiać o planowanych inwestycjach czy o zakupie najbardziej optymalnego materiału.

Każdy odwiedzający stoisko Xelli może liczyć na indywidualną rozmowę z przedstawicielem firmy, a także wszelkie niezbędne informacje i materiały promocyjne (katalogi, ulotki).

Serdecznie zapraszamy na targi Budma i stoiska Xella Polska!
Targi Budma 2016,  2 – 5 lutego 2016
Międzynarodowe Targi Poznańskie

Stoiska Ytong, Silka, Multipor:

  • rozmowy biznesowe: stoisko nr 80 | Pawilon 3
  • pokazy murowania: stoisko nr 36 | Pawilon 4