Aktualności

Ytong Energo+ łatwo kupisz w zachodniej Polsce!

Dom energooszczędny z Ytonga

Najcieplejszy na rynku materiał do budowy ścian jednowarstwowych Ytong Energo+ jest od niedawna produkowany w zakładzie w Miliczu. Dynamicznie rozwijające się budownictwo na Dolnym Śląsku, Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej posiada obecnie łatwy dostęp do najnowocześniejszej energooszczędnej technologii budowlanej w Europie.

Ytong Energo+ z zakładu w Miliczu

Zakład produkcyjny Ytong w Miliczu poszerzył ofertę o wysokiej klasy, energooszczędne bloczki betonu komórkowego. Od chwili pojawienia się nowoczesnych materiałów ściennych Ytong Energo+ wzbudzały one duże zainteresowanie wśród inwestorów i dystrybutorów. Nic w tym dziwnego, bo dynamicznie rozwijające się budownictwo energooszczędne i pasywne długo oczekiwało dedykowanego mu rozwiązania w postaci ciepłych materiałów budowlanych.

Nowy materiał budowlany Ytong Energo+ z zakładu produkcyjnego w Miliczu jest już dostępny w kilku lokalnych składach i hurtowniach budowlanych:

  • Szostak. Hurtownia Materiałów Budowlanych, ul. Milicka 13, 55-100 Trzebnica
  • P.P.H.U. Tadeusz Łopyta, ul. Milicka 23, 55-106 Zawonia
  • KM – Tani Dom, ul. Ludwikowska 26 (teren GS), 56-400 Oleśnica
  • Kema. Materiały Budowlane, ul. Pełczyńska 8AB, 51-180 Wrocław
  • MSM Materiały Budowlane Miciak, Studziński, ul. Tyska 2-6, 51-117 Wrocław
  • Gamma. Hurtownia, ul. Henryka Wieniawskiego 15, Wałbrzych
  • PSB Pagaz. Skład Budowlany, ul. Skarżyska 2, Wałbrzych

Dlaczego Ytong Energo+?

Ytong Energo+ jest materiałem do budowy ciepłych i energooszczędnych domów. Bloczki dostępne są w dwóch grubościach – 36,5 cm i 48 cm. Obie grubości bloczków pozwalają na wznoszenie ścian jednowarstwowych.

Ytong Energo+ gub. 36,5 cm o współczynniku przenikania ciepła U = 0,23 W/(m2K) jak i Ytong Energo+ grub. 48 cm o współczynniku U = 0,17 W/(m2K) spełnią nawet zaostrzone wymagania termiczne, które będą obowiązywać w Polsce od 2017 dla ścian zewnętrznych w budynkach mieszkalnych.

Systemowe rozwiązania technologii ściany jednowarstwowej Ytong skracają ponad dwukrotnie czas budowy ścian w porównaniu ze ścianą warstwową. Jednorodna przegroda jest z punktu widzenia fizyki budowli najzdrowsza oraz zapewnia najbardziej optymalny mikroklimat pomieszczeń.