Aktualności

XeZam - innowacyjny system e-zamówień Xella Polska

W marcu uruchomiliśmy nowoczesną platformę e-zamówień – XeZam. To rozbudowane narzędzie, które powstało, by usprawnić i przyspieszyć składanie zamówień na zakup produktów Ytong, Silka i Multipor, a także na transport towarów z zakładów Xella Polska do konkretnej lokalizacji.

Platforma dla dystrybutorów

XeZam - platforma e-zamówień Xella

System XeZam to innowacyjna platforma do składania e-zamówień. Działa od marca pod adresem zamowienia.xella.pl. Zbudowaliśmy ją w oparciu o nowoczesne oprogramowanie, intuicyjną nawigację, czytelny układ graficzny - wszystko po to, by proces składania zamówień maksymalnie uprościć i skrócić. Wystarczy kilka minut, by dokonać zamówienia na zakup produktów Ytong, Silka i Multipor łącznie z transportem we wskazane miejsce.

Platforma XeZam jest w pełni kompatybilna z naszym systemem finansowo-księgowym, w czasie rzeczywistym informuje Klientów o warunkach płatności, a także na bieżąco przedstawia saldo operacji handlowych z Xella Polska.

Istotną funkcją jest również możliwość składania ewentualnych reklamacji. Teraz na jednej platformie można dokonywać wielu operacji i mieć stały podgląd statusu realizacji konkretnego zamówienia.

Korzyści z wprowadzenia platformy XeZam

 • szybkie i wygodne składanie zamówień na produkty Ytong, Silka, Multipor oraz transport organizowany przez Xella Polska,
 • stały dostęp do informacji o statusie realizacji zamówienia,
 • uproszczone formularze – system zapamiętuje raz wprowadzane dane, co przy kolejnych wizytach pozwala zaoszczędzić sporo czasu (autouzupełnianie danych takich jak: adresy dostaw, dane osób upoważnionych do odbioru towaru oraz kierowców),
 • możliwość składania zamówień o każdej porze i w każdym miejscu (system wyświetla się także na urządzeniach mobilnych),
 • stale aktualizowane informacje o płatnościach, stanie salda oraz wysokości limitu kredytowego,
 • usprawniony kontakt z pracownikami Działu Obsługi Klientów,
 • natychmiastowe przesyłanie upoważnień dla kierowców do zakładów Xella Polska,
 • łatwiejszy sposób składania reklamacji i znaczne przyspieszenie procesu ich rozpatrywania.

Mamy nadzieję, że liczne zalety funkcjonalne naszego systemu e-zamówień XeZam przekonają Państwa do korzystania z niego na co dzień.

Wystarczy kilka prostych kroków, by móc rozpocząć korzystanie z platformy XeZam

 1. Wejdź na stronę zamowienia.xella.pl.
 2. Aby móc zalogować się po raz pierwszy, należy wygenerować hasło startowe - w tym celu kliknij przycisk „przypomnij hasło” pod oknem logowania.
 3. Otwiera się okno, gdzie należy wpisać swój adres e-mail, następnie kliknij przycisk „dalej”.

Proszę czekać na zwrotnego e-maila od administratora systemu z hasłem jednorazowym…

… i po zalogowaniu się za pomocą tego hasła można już korzystać z platformy XeZam!

UWAGA: Przy pierwszym zalogowaniu do systemu należy zmienić hasło. Należy również uzupełnić dane użytkownika, by móc składać zamówienia w systemie.

System e-zamówień XeZam to rozbudowane narzędzie, które przeszło pozytywne testy wśród wybranych odbiorców naszych produktów, niemniej jednak liczymy się z możliwymi uwagami dotyczącymi funkcjonalności platformy. Proszę na bieżąco dzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, abyśmy mogli stale udoskonalać działanie systemu.

Pobierz instrukcję obsługi korzystania z platformy XeZam: kliknij tutaj