Aktualności

Xella Polska we współpracy z Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie zainaugurowała ogólnopolską akcję szkoleń dla wykonawców

Producent energooszczędnych materiałów budowlanych Ytong, Silka i Multipor od początku działalności stawia na edukację wykonawców poprzez organizację licznych szkoleń. Xella Polska postanowiła pójść krok dalej, w tym celu rozpoczęła współpracę z Zakładami Doskonalenia Zawodowego. W planach jest wspólny ogólnopolski program edukacyjny dla firm wykonawczych.

Wykonawcy podnoszą swoje kwalifikacje

Xella Polska, lider energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, nigdy nie poprzestawała jedynie na produkcji materiałów budowlanych. – Od innych producentów wyróżnia nas fakt, że wraz z naszymi materiałami dostarczymy również pełen know-how. Szkolimy na budowach wykonawców, aby wykorzystywali nasze materiały zgodnie z zaleceniami, edukujemy też młodych adeptów sztuki budowlanej poprzez Akademię Murowania Ytong-Silka skierowaną do szkół budowlanych w całej Polsce – mówi Wojciech Łasut, Dyrektor Działu technicznego wsparcia sprzedaży w Xella Polska.

Szkolenia dla wykonawców to dla firmy, tak bardzo stawiającej na najwyższą jakość jak Xella, najlepszy sposób na podniesienie kwalifikacji. A z tymi, po załamaniu szkolnictwa zawodowego, bywa wśród ekip wykonawczych różnie. – Zamiast narzekać, wolimy działać. Stąd nasz rozbudowany pogram szkoleń, które organizujemy w całej Polsce od lat. Postanowiliśmy jednak zintensyfikować nasze działania i planujemy szeroko zakrojoną współpracę z Zakładami Doskonalenia Zawodowego, które mają największe doświadczenie w kształceniu kadr budowlanych w Polsce – mówi Dyrektor Łasut.

Współpraca z Zakładami Doskonalenia Zawodowego

Szkolenia Ytong Silka Multipor dla wykonawców w Olsztynie

Xella Polska podpisała umowę z Warmińsko-Mazurskim ZDZ, który może poszczycić się ultranowoczesnym Centrum Szkoleń Budowlanych, otwartym w tym roku. To jedna z największych w Polsce placówek praktycznego szkolenia ekip budowlanych.

Wspólnie z Xella Polska możemy jeszcze bardziej poszerzyć naszą ofertę szkoleniową. Wykonawcy poznają konkretne systemy budowlane i rozwiązania, a szkolenia prowadzą doświadczeni doradcy firmy Xella. Mamy doskonałe warunki do zajęć, także tych praktycznych, na które kładziemy szczególny nacisk. Na powierzchni 2,5 tys. metrów kwadratowych przeznaczonych wyłącznie na edukację praktyczną  mogą się odbywać różne szkolenia równocześnie, czy z murowania, czy termomodernizacji. Hale do ćwiczeń praktycznych umożliwiają prowadzenie pełnego spektrum szkoleń niezależnie od warunków  pogodowych panujących na zewnątrz – tłumaczy Bogusław Tański, Dyrektor Centrum Szkoleń Budowlanych ZDZ Olsztyn.

Pierwsze szkolenie odbyło się 6 listopada. Kolejne odbędą się w następnych miesiącach (zobacz planowane szkolenia>>). Program każdego z nich jest podobny, najpierw część teoretyczna, a potem praktyczne zajęcia z murowania w systemach Ytong i Silka oraz ocieplenia od wewnątrz mineralnymi płytami Multipor.

Doświadczeni doradcy Xelli nie tylko przedstawiają tajniki murowania, ale pokazują „na żywo” cały proces wznoszenia ścian w sali ćwiczeniowej. Uczestnicy zajęć także zachęcani są do własnoręcznego murowania, czy docinania bloczków.

Wykonawcy chwalą praktyczne podejście do zajęć. – Postawiłem już kilka domów w technologii Ytong i Silka, ale zawsze są jakieś niuanse budowy, detale wykonawcze, które mogą sprawić trudność, czy wątpliwość. Na szkoleniu mogłem podpatrzeć praktyków i poznałem kilka trików, dzięki którym będę mógł pracować jeszcze lepiej i wydajniej, oszczędzając swój czas, ale i inwestora – mówi Michał Wawrzyniak, który prowadzi firmę budowlaną „Wawrzyn” w Olsztynie.

Każdy uczestnik otrzymuje po szkoleniu dwa dokumenty: certyfikat I stopnia Xella Polska „Mistrzowie na budowie” oraz zaświadczenie - zgodnie z wymogami MEN - o odbyciu szkolenia w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. Certyfikat Xelli to pierwszy krok do zdobycia prestiżowego Certyfikatu Jakości Xella Polska „Wzorowa budowa”. Firma szczycąca się tym wyróżnieniem jest w wykazie rekomendowanych przez Xellę wykonawców, co może przekładać się na większą ilość zleceń.

Xella Polska planuje rozszerzyć współpracę z krajową siecią szkoleniową prowadzoną przez ZDZ o kolejne oddziały. W najbliższych miesiącach odbędą się pierwsze szkolenia w różnych regionach kraju organizowane w placówkach ZDZ.

Ambicją partnerów, Xella i ZDZ, jest wzbogacona oferta szkoleniowa w wymiarze około 40 godzin, w ramach którego będzie można potwierdzić nabyte umiejętności certyfikatem uznawanym przez pracodawców branży budowlanej. Do współpracy w tym zakresie Warmińsko-Mazurski ZDZ zaprosił samorządy gospodarcze zrzeszające przedsiębiorców tej branży.

Kliknij i zapisz się na kolejne szkolenia w ZDZ >>>

Zobacz relację filmową ze szkolenia dla wykonawców w ZDZ