Aktualności

Nowość: 4-kilogramowe wiaderko zaprawy Ytong-Silka

Zaprawa do cienkich spoin Ytong Silka w wiaderkach

Zaprawa murarska do cienkich spoin Ytong-Silka pojawiła się w nowej odsłonie – w postaci wiaderka 4 kg. Produkt w ekonomicznym opakowaniu jest już w sprzedaży. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy wykonują mniejsze prace remontowe jak i wykończeniowe z bloczków z betonu komórkowego Ytong.

Korzyści dla ciebie i środowiska

Teraz prace remontowe i wykończeniowe z użyciem cienkich bloczków Ytong staną się jeszcze przyjemniejsze i wygodniejsze. Dotychczas nawet przy niewielkim zakresie robót do wyboru była tylko jedna opcja – zakup dużego 25-kilogramowego worka zaprawy murarskiej do cienkich spoin Ytong-Silka. Wychodząc naprzeciw mniejszym zapotrzebowaniom na zaprawę, jak i w trosce o bardziej racjonalne zużycie materiałów oraz związaną z tym eliminację zbędnych odpadów, Xella Polska przygotowała nowe, mniejsze opakowanie.
Tego lata debiutuje 4-kilogramowe wiaderko zaprawy murarskiej do cienkich spoin Ytong-Silka. To pierwsze takie ekonomiczne opakowanie zaprawy murarskiej do cienkich spoin na polskim rynku.

Nowe 4-kilogramowe opakowanie zaprawy murarskiej do cienkich spoin Ytong-Silka to szereg korzyści:

  • Mniejszy pojemnik to mniejsza ilość odpadów,
  • Zużywasz dokładnie tyle zaprawy, ile potrzebujesz – nie musisz kupować ciężkiego worka i marnować niezużytą zaprawę,
  • Oszczędzasz pieniądze, bo kupujesz racjonalnie wymierzoną ilość zaprawy,
  • Lekkie i poręczne wiaderko to łatwość przenoszenia i przechowywania,
  • Wygodne wieczko pozwala nawet po częściowym wykorzystaniu zaprawy na ponowne zamknięcie jej w opakowaniu  bez obaw, że materiał straci swoje właściwości.

Remonty i aranżacja wnętrz

Zaprawa murarska do cienkich spoin Ytong-Silka to od lat zaufany produkt chemii budowlanej. Przeznaczona jest do murowania ścian konstrukcyjnych i działowych oraz wszelkich robót murarskich wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Niewielkie opakowanie zaprawy przygotowano z przeznaczeniem pod wszelkiego rodzaju drobniejsze prace związane z aranżacją, renowacją i remontem wnętrz. Z cienkimi bloczkami Ytong i zaprawą Ytong-Silka można z łatwością obudować wannę, rury kanalizacyjne, wkład kominkowy, wykonać regały oraz wybudować przepierzenia nawet o najbardziej skomplikowanych kształtach.

Zainspiruj się, zobacz jak przeprowadzić remont używając bloczków Ytong
Więcej o produktach Ytong

Jak przygotować zaprawę?

Przygotowanie zaprawy jest niezwykle proste i łatwe do wykonania we własnym zakresie. Zawartość wiaderka 4 kg należy wsypać do ok.1 litra wody i dokładnie wymieszać przy użyciu wiertarki wolnoobrotowej z mieszadłem. Zaprawa nadaje się do użycia po ok. 5 minutach dojrzewania. Z jednego wiaderka 4 kg otrzymujemy ok. 3 litrów świeżej zaprawy i możemy z niej wymurować przykładowo 4,4 m2 bloczków Ytong o grub. 5 cm.
Zobacz film pokazujący więcej zalet nowego opakowania zaprawy murarskiej Ytong-Silka: