Aktualności

Otwarte fabryki

Produkcja bloczków Ytong

Ytong był pierwszym materiałem budowlanym, w którym natura napotkała technologię. Przyjdź i zobacz, jak łączą się naturalne surowce i skomputeryzowana linia produkcyjna.

Ytong. Materiał budowlany, w którym natura napotkała technologię.

Czy można poprawić naturę? Przyjdź do zakładu produkcji betonu komórkowego Ytong, żeby poznać zaawansowany proces integracji świata natury oraz nowoczesnych technologii w służbie człowieka.

 

Axel Erikson opatentował w 1924 nowy materiał budowlany. Jego nazwa, czyli Ytong, to skrót od szwedzkiego zwrotu “Yxhults ånghärdade gasbetong” co oznacza wzmacniany gazobeton z Yxhult.

 

Ytong produkowany jest z piasku, wapna oraz wody. Bardzo szybko nowy materiał budowlany okazał się przyjazny dla ludzkiego organizmu i dla wysokiego komfortu jego życia. Powtarzalne badania dowodzą tego po dzień dzisiejszy.

 

Cykl produkcyjny bloczków Ytong od początku otoczony był sekretem. Proces jego tworzenia znany był tylko nielicznym. Tymczasem Ytong wzbudzał zainteresowanie w całej Europie, a później na kolejnych kontynentach. Cechowały go energooszczędność w eksploatacji oraz duża łatwość zastosowania na budowach.

 

Ytong spotkał się z takim zainteresowaniem, że zaczęto go kopiować. Bezskuteczne próby naśladowania doprowadziły do zastrzeżenia znaku towarowego Ytong w celu ochrony płynącej za nim jakości.

 

Obecnie w zakładach produkcyjnych Ytong linią produkcyjną steruje komputer. Cały proces jest jawny, bo produkt musi być bezpieczny i przyjazny dla człowieka. Najlepszymi zakładami w Europie produkującymi bloczki Ytong są polskie zakłady w Sieradzu i Ostrołęce, które zapraszają na Dni Otwarte 2014.

 

Zainteresowani mogą przyjrzeć się spektakularnej produkcji betonu komórkowego, jak też uczestniczyć w seminariach na temat budownictwa energooszczędnego, czy obejrzeć pokaz murowania.

Zobacz jak powstaje ciepły Ytong Energo!

Dni otwarte w fabrykach Ytong - linia produkcyjna

Zainteresowani mogą przyjrzeć się spektakularnej produkcji betonu komórkowego, jak też uczestniczyć w seminariach na temat budownictwa energooszczędnego, czy obejrzeć pokaz murowania.

 

Zapraszamy do udziału w tegorocznych dniach otwartych w fabrykach Ytong! Aby potwierdzić swój udział wystarczy wypełnić formularz na stronie http://www.budowane.pl/dni-otwarte/

 

 

 

Terminy dni otwartych:


Goście indywidualni:

Szkoły:

Godziny wejść:

  • 9:00 – pierwsza grupa
  • 13:00 – ostatnia grupa

Seminarium – Jak dobrze przygotować się do budowy domu
10.30 – 11.15 Planowanie kosztów budowy domu
11.30 – 12.15 Systemowe rozwiązania Silka Ytong – korzyści dla inwestora
12.30 – 13.15 Jak dobrze wybrać ekipę budowlaną
13.30 – 14.15 Docieplenie ścian od wewnątrz
 
Zachęcamy również do obejrzenia filmów z ubiegłorocznych dni otwartych w fabrykach YTONG na:
http://www.youtube.com/watch?v=DvBu3v4y3fg
http://www.youtube.com/watch?v=5coBZiVaeQM
http://www.youtube.com/watch?v=76MHZrRpShw

 

Energooszczędny beton komórkowy w produkcji