Aktualności

Gdzie kupić projekty ciepłych domów w technologii Ytong i Silka?

Wybór projektu domu jednorodzinnego

Gotowe projekty domów stanowią interesującą alternatywę dla projektów przygotowanych na indywidualne zamówienie. W serwisie Tooba.pl znajdziemy tysiące rozmaitych ofert – od najprostszych budynków z poddaszem po ekskluzywne wille i przestronne rezydencje. Wśród projektów są również ciepłe i energooszczędne domy zaprojektowane w technologii Ytong i Silka.

Gotowe projekty domów jednorodzinnych

Projekty gotowe posiadają tę zaletę, że są dostępne niemal od ręki. Nie trzeba czekać na ich opracowanie przez architekta. Można je wygodnie przeglądać na stronie internetowej, korzystając w tym celu ze szczegółowej wyszukiwarki. Projekty są zgrupowane w kolekcjach nie tylko ze względu na wielkość powierzchni, liczbę kondygnacji czy konstrukcję dachu, ale można je wyszukiwać, uwzględniając także funkcjonalność pomieszczeń, rodzaj tarasu czy liczbę pokoi na poddaszu. Z pewnością im lepiej zna się oczekiwania wobec przyszłego domu, tym łatwiej określić parametry, którym powinien charakteryzować się projekt  i tym samym zawęzić i uprościć jego wybór. 

Firma Tooba.pl posiada rozbudowaną bazę z gotowymi projektami domów, garaży, altan i budynków gospodarczych. W serwisie znajdziemy między innymi kolekcje domów energooszczędnych czy budynków kwalifikujących się do dofinansowania w ramach programu Mieszkanie dla młodych. Tooba.pl zapewnia przy tym wsparcie na wszystkich etapach inwestycji - od zamówienia projektu, przez formalności związane z legalnym rozpoczęciem budowy, po jej realizację. Za pośrednictwem serwisu można umówić spotkanie z architektem adaptującym.

Adaptacja jest niezbędna w przypadku projektów gotowych. Pozwala na dokładne dopasowanie projektu do warunków panujących na konkretnej działce i jednocześnie jest najlepszym momentem na wprowadzenie ewentualnych zmian w projekcie.

Karmelita Modern 2M - Ytong i Silka

Dom Karmelita Modern

Architekci przygotowujący gotowe projekty domów w części dotyczącej technologii wykonania nierzadko wskazują materiały, z których mają powstać zaprojektowane przez nich budynki. Informacje te można poznać już podczas przeglądania projektów na stronie internetowej, są bowiem widoczne pod wizualizacjami i opisem projektu.

I tak na przykład dom Karmelita Modern 2M został zaprojektowany w technologii murowanej; jego ściany zewnętrzne zaplanowano z bloczków Ytong z dociepleniem w postaci osiemnastocentymetrowego styropianu. Do wykonania ścian wewnętrznych zaproponowano natomiast bloczki Silka.

Santia - połączenie Ytonga i Silki

Santia projekt domu jednorodzinnego

Projektując parterowy, ekonomiczny i ciepły dom Santia, również wykorzystano beton komórkowy. Do budowy ścian zewnętrznych przewidziano bloczki Ytong (z dociepleniem), a do wykonania ścian działowych - bloczki Silka.

Elka 2 Y - Ytong grub. 36,5 cm

Projekt domu Elka 2 Y

Podobne założenia przyjęto w przypadku projektu niedrogiego w budowie i utrzymaniu domu Elka 2 Y. Zaproponowano wykonanie ścian zewnętrznych z bloczków Ytong o grubości 36,5 cm dodatkowo ocieplonych styropianem.