Aktualności

Budowane.pl – portal o budowaniu… gruntownie przebudowany!

Budowane.pl to jedno z największych archiwów w polskim internecie, w którym można podpatrzeć wszelkiego rodzaju inwestycje budowlane – od domów jednorodzinnych, po wielkogabarytowe obiekty przemysłowe, czy użyteczności publicznej. Portal został właśnie przebudowany, by jeszcze atrakcyjniej prezentować treści przydatne dla wszystkich budujących, czy szukających porad z zakresu budowy.

Zobacz, jak budują inni

Budowane.pl to niecodzienny serwis budowlany, jeden z pierwszych, który pokazuje budowy w Polsce takimi, jakimi są naprawdę. Dzięki setkom artykułów, którym obszernie towarzyszą zdjęcia i filmy, można poznać tajniki budowlane, nowe technologie, a także różnorodne rozwiązania architektoniczne.

Portal to jedna z kluczowych stron internetowych firmy Xella Polska, lidera w zakresie energooszczędnych systemów budowlanych, producenta materiałów Ytong, Silka i Multipor. Od lat to przedsiębiorstwo stawia na znaczącą obecność w internecie. Xella Polska, jako jedna z pierwszych polskich firm budowlanych, stworzyła popularny kanał filmowy na You Tubie, który ma już ok. 2 milionów wyświetleń!

Budowane.pl miały od początku być, jak sama nazwa wskazuje, kwintesencją budowy. Portal reklamuje hasło: „Zobacz, jak budują inni”.  To serwis poradnikowy, który w praktyce pokazuje murowanie, budowanie, jak i remonty oraz renowacje. Treści na nim zamieszczone są interesujące zarówno dla indywidualnych inwestorów stawiających domy jednorodzinne, jak i dla dużych deweloperów budujących wielorodzinne bloki, biurowce, czy hale przemysłowe.

Gruntowna przebudowa

Po 8 latach istnienia serwis Budowane.pl przeszedł znaczącą modernizację. Odświeżono jego grafikę, uproszczono strukturę strony, tak by była jeszcze przyjaźniejsza. Funkcjonowanie i wygląd odnowionej witryny zostało opracowane i stworzony na bazie zebranych doświadczeń, szczegółowych analiz oraz opinii użytkowników.

Ulepszone menu pozwala na łatwiejszy dostęp do głównych sekcji tematycznych, w tym popularnych działów „budownictwo jednorodzinne”, „budownictwo wielkoformatowe”, czy „budownictwo rolnicze”. Nawigacja strony wykorzystuje zdjęcia, grafiki i czytelne ikony. Najczęściej wyszukiwane przez użytkowników treści zostały wyeksponowane.

Podobnie jak główna strona ytong-silka.pl, również budowane.pl w nowej odsłonie są serwisem w pełni responsywnym, dzięki czemu układ strony dostosuje się do wyświetlacza użytkownika. Witryna dobrze prezentuje się zarówno na komputerze, jak i na ekranie smartfona, czy tabletu. To zatem jedna z nielicznych stron budowlanych w Polsce korzystająca z tego innowacyjnego rozwiązania.

Zachęcamy do odwiedzenia serwisu po przebudowie: www.budowane.pl