Aktualności

Aktualizacja nakładki Rev-X z produktami Ytong, Silka i Multipor do wersji programu Autodesk Revit 2017

Firma Xella Polska, lider energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, jako pierwszy producent materiałów ściennych w Polsce zaistniał w technologii BIM. Wszystko za sprawą nakładki Rev-X na program Autodesk Revit. Właśnie przygotowano aktualizację aplikacji!

Automatyzacja doboru ścian w zależności od parametrów

Nakładka na Autodesk Revit

Nakładka Rev-X to specjalna aplikacja na program Autodesk Revit. Stanowi samoinstalującą się bibliotekę wszystkich dostępnych materiałów Ytong, Silka oraz Multipor. Jest darmowa i wyjątkowo prosta w obsłudze. Wystarczy ją ściągnąć ze strony ytong-silka.pl  i już można działać w środowisku BIM i projektować z Ytong, Silka i Multipor!

Rev-X przynosi szereg korzyści projektantom, w tym pomaga na automatyczny dobór konkretnych bloczków, nadproży czy innych elementów systemów Ytong, Silka i Multipor. Stanowi szybką pomoc w wyborze optymalnego rozwiązania materiałowego (np. jaką najlepiej wybrać grubość ściany, by przenosiła zakładane obciążenia czy spełniała obowiązujące wymogi termiczne). Co ważne, w każdej chwili dostępny jest trójwymiarowy model z zastosowanymi materiałami.

Nasza nakładka pozwala na analizy ilościowe użytych materiałów oraz na wygenerowania pełnego kosztorysu – mamy więc już na etapie projektu pełne rozeznanie, co do kosztu zakupu materiałów. Aplikacja umożliwia też szybkie przesłanie zamówienia na zakup produktów do odpowiednich punktów dystrybucji.

Aktualizacja do najnowszej wersji Revita

Przygotowaliśmy właśnie aktualizację nakładki Rev-X. Nowa wersja aplikacji to:

  • aktualizacja do wersji programu Autodesk Revit 2017,
  • opracowanie jednego instalatora dla wersji 2016 i 2017,
  • aktualizacja cennika.

Odkryj nowe możliwości projektowania w systemach Ytong, Silka i Multipor w środowisku BIM: http://www.ytong-silka.pl/pl/bim-modelowanie-informacji-o-budynku.php