Aktualności

Akademia Budowy z Tooba.pl

Akademia Budowy Tooba.pl

Akademia Budowy to panel ekspertów z branży architektoniczno – budowlanej zorganizowany w formie przyjaznych warsztatów. Naszym celem jest edukowanie inwestorów, tak dom był funkcjonalny, estetyczny ale przede wszystkim energooszczędny. Dajemy możliwość bezpłatnych konsultacji ze specjalistami: architektem, kosztorysantem i wieloma innymi ekspertami branży.

Akademia Budowy - 26 września, Gdańsk

Akademia Budowy z Tooba.pl w Gdańsku powraca w nowej formule! Zdecydowaliśmy się podzielić ją na dwa dni, tak by przekazać podstawową wiedzę z zakresu architektury i budownictwa. Program stworzyliśmy w oparciu o nasze doświadczenie. Nasz zespół projektowy codziennie odpowiada na setki pytań dotyczących różnych etapów inwestycji. Inwestorzy poszukują informacji dotyczących wszystkich zagadnień – od procedur urzędowych po konkretne rozwiązania technologiczne i właśnie w ten sposób ułożyliśmy program Akademii Budowy.

Rozpoczniemy od wyboru projektu domu ze szczególnym uwzględnieniem zmian w prawie budowlanym, które ostatnio miały miejsce. Omówimy różnice między projektem gotowym, a indywidualnym. Następnie przejdziemy do części produktowych – nasi prelegenci przedstawią energooszczędne technologie, które pozwolą wybudować dom ekologiczny. Każdy z prelegentów będzie miał godzinę czasu na przedstawienie wybranego produktu i udzielenia odpowiedzi na pytania publiczności. Tematyka wystąpień zostanie podzielona zgodnie z  budową domu. Tak jak budowę domu rozpoczynamy od fundamentów przez ściany, drzwi, okna, dach – kończąc na instalacjach, które zapewnią nam ciepło i energię w naszym domu.

Podczas przerw inwestorzy będą mieli okazję wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach. Architekci Tooba.pl będą za darmo analizowali Warunki Zabudowy oraz mapki do celów projektowych sprawdzając czy dany projekt jest możliwy do zrealizowania na ich działce.

Dzięki Akademii Budowy inwestorzy budowlani mają możliwość bezpośrednich konsultacji i poszerzenia swojej wiedzy z zakresu:

  • optymalizacji kosztów budowy,
  • procedur formalno – prawnych w związku z nowelizacją ustawy Prawo Budowlane,
  • funkcjonalności i ergonomii domu,
  • pozyskiwania środków z programów rządowych typu "Prosument",
  • ogrzewania domu poprzez odnawialne źródła energii,
  • płyt fundamentowych,
  • rozwiązań stosowanych w oknach energooszczędnych,
  • najważniejszych informacji o ogrzewaniu podłogowym,
  • drzwi i bram energooszczędnych,
  • mikroinstalacji fotowoltaicznej.

Na spotkaniu będzie obecny Doradca Ytong Silka. Będziemy rozmawiać o tym, jak wybudować w pełni energooszczędny dom, jak uniknąć mostków termicznych poprzez zastosowanie płyt stropowych Ytong oraz elementów docieplenia wieńca. Będzie też o tym jak ocieplić istniejące już budynki bez ingerencji w ich elewacje.

Szczegółowy program konferencji oraz bilety: http://akademiabudowy.pl/