Aktualności

Xella Innovation Award 2019 dla Kalkulatora Budowlanego

Nasze cyfrowe narzędzie Kalkulator Budowlany otrzymało główną nagrodę w konkursie Xella Innovation Award 2019 w kategorii Digital Services (Usługi cyfrowe). To już kolejny rok z rzędu, kiedy zespół Xella Polska otrzymał to prestiżowe wyróżnienie.

 

Gratulujemy całemu zespołowi projektu Kalkulator Budowlany, a w szczególności Łukaszowi Andruszkiewiczowi, regionalnemu dyrektorowi sprzedaży kierującemu projektem, Wojciechowi Rogali, product managerowi, który jest odpowiedzialny za część merytoryczną oraz wszystkim pracownikom działu sprzedaży wspierającym to narzędzie.

Xella Innovation Award to coroczna nagroda przyznawana w Grupie Xella pracownikom lub wewnętrznym zespołom, które pracują nad innowacyjnymi projektami w celu zapewnienia ciągłości rozwoju i optymalizacji naszych rozwiązań budowlanych. Xella Polska już po raz kolejny otrzymała to prestiżowe wyróżnienie – w zeszłym roku nagrodę zdobył zespół Building Companion.

Kalkulator Budowlany to jedyne takie cyfrowe narzędzie w Grupie Xella – pozwala inwestorom na szybką wycenę projektów domów jednorodzinnych. Tylko w zeszłym roku w ten sposób pozyskaliśmy tysiące klientów.

Narzędzie umożliwia dwie wyceny: pierwsza (szacunkowa) jest wykonywana automatycznie po określeniu przez inwestora indywidualnego powierzchni domu, rodzaju bryły, ilości kondygnacji oraz kształtu dachu.

Aby otrzymać szczegółową wycenę, należy się zarejestrować i załączyć swój projekt. Doradcy sprzedaży Xelli przeliczają projekt i przesyłają do klienta zestawienie materiałów i robocizny. Zestawienie wykonywane jest w oparciu o technologię ściany jednowarstwowej Ytong Energo+ o grubości 36,5 cm. Oprócz kosztorysu klient otrzymuje również stronę z zaletami ściany jednowarstwowej i przewagą tej technologii nad ścianą dwuwarstwową (m.in. krótszy czas budowy i niższe koszty robocizny).