Aktualności

Grupa Xella na ICAAC w Poczdamie – najważniejszej międzynarodowej konferencji dot. betonu komórkowego

VI Międzynarodowa Konferencja Autoklawizowanego Betonu Komórkowego odbywa się właśnie w Niemczech. W dniach 4-6 września 2018 r. 350 uczestników z ponad 40 krajów omawia sytuację rynku betonów komórkowych, jak i wymienia się najnowszymi technologiami oraz innowacjami w zakresie tego segmentu rynku materiałów budowlanych.

Międzynarodowa Konferencja Autoklawizowanego Betonu Komórkowego (ICAAC) po raz pierwszy odbywa się w Niemczech. Trwająca właśnie 6. edycja imprezy organizowana jest wspólnie przez Verband Bauen in Weiß eV (Stowarzyszenie Białych Materiałów Budowlanych) oraz Bundesverband Porenbetonindustrie eV (Federalne Stowarzyszenie Producentów Autoklawizowanego Betonu Komórkowego).

Obrady trwają od 4 do 6 września na Uniwersytecie w Poczdamie. Konferencja zgromadziła 350 międzynarodowych ekspertów z ponad 40 krajów. W bogatym programie znajdują się dyskusje na temat bieżących zagadnień dot. autoklawizowanego betonu komórkowego oraz wyzwań stawianych przez przyszłość, jak również prezentacje innowacji i nowych trendów w tej dziedzinie. Są także wykłady poświęcone metodologii badań betonów komórkowych oraz zagadnień związanych ze zrównoważonym rozwojem w procesie produkcji oraz digitalizacją przemysłu materiałów budowlanych.

– Jesteśmy dumni, że zostaliśmy jednym z głównych organizatorów i sponsorów szóstej edycji ICAAC, najważniejszego międzynarodowego wydarzenia w segmencie betonów komórkowych – mówi dr Jochen Fabritius, Prezes Grupy Xella.

Xella ma własne stoisko na wystawie konferencyjnej. Uczestnicy konferencji mogą wybierać spośród ponad 87 wykładów i prezentacji w różnych panelach. Eksperci z Grupy Xella zostali zaproszeni do uczestnictwa w najważniejszych panelach wydarzenia, prowadzą wykłady jak i wymieniają się wiedzą ekspercką na temat takich zagadnień jak digitalizacja i zrównoważony rozwój z innymi uczestnikami konferencji.

Więcej informacji na temat konferencji ICAAC można znaleźć na stronie: http://www.6icaac.com/