Aktualności

Robert Turski nowym prezesem zarządu Stowarzyszenia Producentów Silikatów „Białe murowanie”

Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe murowanie” ma nowego prezesa zarządu. Został nim Robert Turski, prezes Xella Polska i regionu NEE (północno-wschodnia Europa). To zapowiedź dalszego rozwoju organizacji i popularyzacji silikatów na polskim rynku budowlanym.

Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe murowanie” powstało w czerwcu 2012 roku, skupiając przedstawicieli firm zajmujących się produkcją białych elementów ściennych w segmencie wyrobów wapienno-piaskowych. Do stowarzyszenia należą również same przedsiębiorstwa jako członkowie wspierający, w tym Xella Polska, producent bloków Silka.

Na ostatnim walnym zebraniu członków stowarzyszenia, które odbyło się 27 marca br. w Warszawie, wybrano nowego prezesa zarządu. Został nim Robert Turski, który od 1 stycznia br. stoi na czele spółki Xella Polska. Oficjalna zmiana zarządu stowarzyszenia nastąpi 10 kwietnia br.

Robert Turski to doświadczony manager, który przed przejęciem sterów firmy Xella Polska przez 9 lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu w Xella Rosja. Jest absolwentem Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim, ukończył również studia MBA w zakresie International Management na University of Applied Sciencies w Pforzheim w Niemczech oraz Nanyang Technological University w Singapurze.

Nowy prezes stowarzyszenia zapowiada kontynuowanie misji organizacji, w tym popularyzację silikatów i utrwalanie wizerunku tego materiału, jako nowoczesnej i przyjaznej środowisku technologii.

Silikaty to materiał ze 120-letnią tradycją, jednak w długiej historii budownictwa wciąż uchodzi za nowoczesne rozwiązanie. Udoskonalane sposoby produkcji, coraz większa wytrzymałość elementów wapienno-piaskowych, ich optymalne właściwości akustyczne stawiają je w segmencie najczęściej wybieranych materiałów przez inwestorów – mówi Robert Turski, nowy prezes zarządu Stowarzyszenia Producentów Silikatów „Białe murowanie”.

Stowarzyszenie „Białe murowanie” ma już na swoim koncie udane działania. W grudniu 2013 roku organizacja została członkiem trzech komitetów technicznych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego – ds. konstrukcji murowych, ds. projektowania konstrukcji murowych oraz ds. akustyki architektonicznej. Stowarzyszenie zostało wpisane również na listę organizacji biorących udział w konsultacjach społecznych przy Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Jest również wydawcą zeszytu technicznego „Izolacyjność od dźwięków powietrznych i dźwięków uderzeniowych”, która w skondensowanej formie przedstawia ochronę akustyczną budynków. Pod tym względem materiały silikatowe są bezkonkurencyjne – zapewniają najwyższy komfort akustyczny.

W stowarzyszeniu „Białe Murowanie” stawiamy sobie za cel dalsze upowszechnianie wiedzy dotyczącej silikatów, inicjujemy i wspieramy również prace badawcze związane z tą technologią, aby wciąż rozwijać jej innowacyjność – mówi prezes Robert Turski.

Dowiedz się więcej o silikatach marki Silka: https://www.ytong-silka.pl/pl/silka_1185.php