Aktualności

Z sukcesem zakończył się proces nabycia firmy Ursa przez Grupę Xella

Producent systemów Ytong, Silka i Multipor poszerza swoje portfolio produktów o materiały ociepleniowe – przejmując wiodącego europejskiego producenta w tym segmencie – firmę Ursa. Grupa Xella wzmacnia tym samym swoją pozycję lidera wśród producentów materiałów budowlanych w Europie.

Z początkiem sierpnia upubliczniono informację o rozpoczęciu procesu przejęcia firmy Ursa przez Grupę Xella. Tak duża transakcja wymagała zatwierdzenia przez urzędy antymonopolowe. Z końcem października proces zakupu sfinalizowano.

– W imieniu Zarządu Xella Polska z satysfakcją informuję, że został formalnie zakończony proces nabycia przez Grupę Xella firmy Ursa, europejskiego producenta materiałów ociepleniowych. Ursa stała się tym samym częścią Grupy Xella. Zarówno ja, jak i Zarząd Xella International jesteśmy głęboko przekonani, że obie firmy osiągną dzięki połączeniu korzyści i będą razem podążać ścieżką wzrostu –mówi Tomasz Kruppik, Prezes Zarządu Xella Polska.

Grupa Xella jest liderem wśród producentów autoklawizowanego betonu komórkowego (technologia Ytong oraz płyty izolacyjne Multipor) oraz wyrobów wapienno-piaskowych (system Silka). Xella jest również jednym z pionierów w cyfrowo wspieranych procesach budowlanych. Marki Ytong, Silka, Multipor, Hebel, Ursa należą do jednych z najbardziej rozpoznawalnych na europejskim rynku. Filozofia Xelli od początku istnienia opiera się na popularyzacji energooszczędnego budownictwa i ekologicznej produkcji. Dlatego zakup firmy Ursa jest naturalną drogą rozwoju dla Grupy Xella. Portfolio produktów Xelli poszerzyło się o produkty izolacji termicznej z wełny mineralnej i polistyrenu ekstrudowanego XPS.

Z momentem przejęcia firmy Ursa, Grupa Xella dysponuje 97 fabrykami w 20 krajach. Sprzedaż w całej grupie za 2016 roku wynosiła 1,5 miliarda euro.