Akademia Murowania dla szkół

Akademia Murowania dla szkół Ytong Silka to autorski program Xella Polska skierowany do uczniów oraz nauczycieli szkół zasadniczych i techników o profilu budowlanym. Dzięki naszemu programowi uczniowie mogą zapoznać się z nowoczesnymi materiałami budowlanymi oraz metodami murowania. Długofalowo zaś wspieramy wysoką jakość wykonawstwa w polskiej branży budowlanej.

W pierwszym roku szkolnym 2009/2010 w projekcie pilotażowym wzięło udział 30 szkół. Po dużym sukcesie chcemy rozszerzyć swój program na większą ilość placówek i od teraz każda szkoła może zgłosić swój udział w programie!

W ramach Akademii Murowania Ytong Silka udostępniamy szeroką gamę materiałów: plansze edukacyjne, plansze z przekrojami domów i murów, filmy instruktażowe oraz prezentacje edukacyjne. Dodatkowo każdy nauczyciel otrzymuje od nas przygotowany specjalnie dla szkół podręcznik „Jak fachowo budować”. Szkoła otrzymuje również od nas tablicę informującą, że placówka jest objęta naszym programem. Najważniejszym jednak elementem programu są zajęcia praktyczne prowadzone przez specjalistów Xella Polska. Dzięki naszym zajęciom młodzież może dowiedzieć się jak sprawnie i szybko murować w technologii Ytong oraz Silka, a także zadać szereg pytań dotyczących wznoszenia ścian. Atrakcyjną częścią szkolenia jest murowanie na cienką spoinę, którego nie naucza się w standardowych programach zajęć szkolnych, a które jest wymogiem energooszczędnego budownictwa. Po szkoleniu każdy, zarówno nauczyciel jak i uczeń, otrzymuje dyplom jego ukończenia.

Materiały do ćwiczeń są dostarczane bezpłatnie przez Xella Polska.

Uczestnictwo w programie oferuje szkole nie tylko możliwość zapoznania uczniów z najnowszymi technologiami i pogłębiania ich wiedzy, ale również wprowadzenia na rynek pracy absolwentów przygotowanych do wymagań dynamicznie rozwijającej się branży budowlanej.

Program ma zasięg ogólnopolski, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Jeśli jesteś nauczycielem przedmiotów budowlanych, wypełnij formularz, a my skonaktujemy się celem ustalenia szczegółów realizacji poszczególnych działań.

Aby dowiedzieć się więcej o Akademii Murowania Ytong Silka możesz się także skontaktować z naszym działem telemarketingu, bądź kliknij poniżej w przycisk zgłoś.

Dowiedz się więcej:

szkolenia@xella.com, tel. 801 122 227