Akademia Profesjonalnego Budowania

Akademia Profesjonalnego Budowania zrzesza rzetelne i profesjonalne firmy budowlane. To wyszkoleni wykonawcy, których umiejętności oraz jakość oferowanych usług zweryfikowali niezależni doradcy budowlani.

Co to jest Akademia Profesjonalnego Budowania?

To największy program szkoleń dla wykonawców w Polsce. Jest alternatywą dla szkolnictwa zawodowego – dla budowlańców to możliwość podniesienia swoich kwalifikacji. Firmy wykonawcze z dyplomem Akademii Profesjonalnego Budowania przeszły kilkuetapowe szkolenia w budowaniu w systemach Ytong, Silka i Multipor, co zapewnia wysoką jakość oferowanych przez nie prac budowlanych.

Co oznacza, że firma wykonawcza została zweryfikowana?

Akademia Profesjonalnego Budowania stanowi odpowiedź na rynkowe zapotrzebowanie weryfikacji firm budowlanych. Dotychczas brakowało sposobu na sprawdzenie, czy dana ekipa budowlana jest profesjonalna i rzetelna. W ramach Akademii weryfikowane są co roku setki firm budowlanych – tylko te, które przejdą gęste sito, uzyskują Dyplom Jakości Xella Polska, czyli rekomendację jednego z największych producentów materiałów budowlanych.

Firma wykonawcza otrzymuje dyplom Xella Polska jeżeli:

  • uzyskała potwierdzenie ukończenia szkoleń Akademii Profesjonalnego Budowania,
  • pozytywnie przeszła weryfikację jakości co najmniej dwóch swoich budów prowadzoną przez niezależnych doradców budowlanych Xella Polska

UWAGA: Dyplom Jakości Xella Polska przyznawany jest na dwa lata – po tym okresie należy ponownie przejść weryfikację jakości.

Co dla inwestora oznacza wybór rekomendowanej firmy wykonawczej?

  • Pewność, że wybrana firma jest przeszkolona w danej technologii budowlanej, a zakupione  materiały budowlane zostaną wykorzystane zgodnie z zaleceniami producenta.
  • Gwarancja, że budowa będzie przebiegać w sposób profesjonalny i terminowy.
  • Oszczędność pieniędzy na budowie – terminowość to również praca zgodnie z założonym budżetem (nie trzeba np. dłużej utrzymywać placu budowy).
  • Uniknięcie błędów w trakcie budowy, które mogłyby spowodować konieczność przedwczesnego remontu domu. Dom to inwestycja na lata, dlatego lepiej postawić od razu na profesjonalistów i uniknąć błędów.
  • Cieplejszy dom – mniejsze koszty eksploatacji. Właściwie wykonany dom nie będzie miał mostków termicznych, przez które mogłoby uciec ciepło, dlatego przyszłe rachunki za ogrzewanie będą dużo niższe.

Buduj tylko ze zweryfikowanymi firmami wykonawczymi!