Produkty wapienno-piaskowe SILKA

Materiał SILKA

SILKA jest to cegła wapienno-piaskowa. Otrzymuje się ją z mieszaniny piasku kwarcowego (90%), wapna (7%) i wody (3%). Pod działaniem przegrzanej pary wodnej o temperaturze 200°C przy zwiększonym ciśnieniu 16 atmosfer około 4÷7% krzemionki łączy się z wapnem tworząc nierozpuszczalne krzemiany wapnia. Nowopowstałe związki wiążą ziarna piasku, co wpływa na wysoką wytrzymałość gotowych wyrobów. Proces produkcji SILKI trwa obecnie niespełna 12 godzin.

 

Bloki wapienno-piaskowe SILKA charakteryzują się przede wszystkim bardzo wysoką gęstością – od 1200 do 1800 kg/m3. Dzięki temu bloki SILKA są niezwykle wytrzymałe, co pozwala wznosić, szczególnie w budynkach jednorodzinnych, cieńsze ściany konstrukcyjne. Wysoka gęstość gwarantuje także bardzo dobrą izolacyjność akustyczną i akumulację ciepła. Sprawia to, że ściany z bloków wapienno-piaskowych SILKA doskonale sprawdzają się jako przegrody wewnętrzne zapewniające komfort i ciszę oraz bardzo dobre warunki termiczne, szczególnie w upalne letnie dni.

 

Materiał budowlany od zarania dziejów

Od samego początku ludzkiej cywilizacji naturalny piaskowiec był używany jako materiał budowlany. Dotyczy to również cegły wapienno - piaskowej od momentu jej wynalezienia, początkowo w Niemczech, a później w wielu innych częściach Europy. Stale rosnące stosowanie tego materiału po drugiej wojnie światowej zawdzięcza nie tylko doskonałym właściwościom (wysoka wytrzymałość na ściskanie i dokładność wymiarowa), ale także z uwagi na właściwości, które uzyskały obecnie zasadnicze znaczenie: zdrowe środowisko życia, komfort termiczny, doskonała zdolność regulacji wilgotności i izolacyjność akustyczna.


Dystrybucja - gdzie kupić?

Dystrybucja - gdzie kupić?

Znajdź najbliższego dystrybutora produktów SILKA YTONG i zapytaj o rabaty!

więcej

 

Kup w sklepie internetowym