Ściany działowe

Bloczek YTONG gładki
Bloczek YTONG gładki

Ściany działowe są to przegrody budowlane, które wydzielają poszczególne pomieszczenia na powierzchni mieszkania. Dla tego typu ścian bardzo istotny jest ich ciężar (ze względu na dopuszczalne nośności stropów), a także możliwość łatwego montażu i demontażu (adaptacja do aktualnych warunków). W tym kontekście doskonałym materiałem na ściany działowe są bloczki z betonu komórkowego YTONG, które znacznie ułatwiają i przyspieszają prace murarskie. Dzięki swojej porowatej strukturze są o ponad 60% lżejsze od innych materiałów ściennych. Ich lekkość ma znaczenie zarówno ze względu na obciążenie stropu masą całej ścianki, jak i na wysiłek murarzy przy przenoszeniu bloczków. Bloczki YTONG charakteryzują się łatwą obróbką, przycinanie bloczków nie wymaga dużych nakładów siły i czasu. Ścianki działowe z bloczków YTONG można wykonywać samodzielnie. Lekkie ścianki YTONG ułatwiają również demontaż w momencie zmiany aranżacji wnętrza.

Blok drążony SILKA E profilowany na pióro i wpust
Blok drążony SILKA E profilowany na pióro i wpust

Ścianki działowe wykonane z bloków SILKA są cięższe. Mają jednak właściwości, które w niektórych przypadkach są bardzo pożądane. Jest to przede wszystkim wysoka wytrzymałość, dzięki której ścianki z bloków SILKA są w stanie przenieść duże obciążenia (np. montaż ciężkich szafek i półek), a także wysoka izolacyjność akustyczna, która pozwala wyciszyć wybrane pomieszczenia.

YTONG INTERIO

YTONG INTERIO
Bloczek YTONG INTERIO

Lekkość
Nowe bloczki YTONG INTERIO to lekka i wytrzymała alternatywa dla ścian działowych z płyt gipsowych. Jedną z najważniejszych cech ścian działowych jest ich ciężar przekazywany na strop. Bloczki YTONG INTERIO to krok w kierunku zmniejszenia obciążeń stropów i odciążenia konstrukcji budynku. Wykonane z betonu komórkowego odmiany PP3/0,5, bloczki YTONG INTERIO o grubości 115 mm i wysokości 399 mm to około 10-15% mniejsze obciążenie stropów, niż w przypadku ścian z zazwyczaj stosowanych bloczków odmiany 600, nie wspominając o tak ciężkich materiałach, jak silikaty czy ceramika. Ścianki z bloczków YTONG INTERIO doskonale nadają się do stosowania w budynkach o różnej konstrukcji stropów, w tym drewnianej, gdzie obciążenie często jest kluczowym czynnikiem przy wyborze materiału do ścian.

YTONG INTERIO
Wykonanie ściany YTONG INTERIO

Prostota wykonania
Bloczki YTONG INTERIO to niezwykła prostota wznoszenia ścian. Ich najważniejsze cechy to:

■ lekka odmiana betonu komórkowego YTONG PP3/0,5,

■ duże wymiary 599 x 399 mm, co zmniejsza zużycie elementów na m2,
■ łączenie na pióro i wpust - spoiny pionowe pozostają niewypełnione zaprawą,
■ proste i wygodne wykonawstwo,
■ bardzo krótki czas murowania,
■ możliwość dowolnej aranżacji wnętrza.

YTONG Panel - ścianka działowa 3x szybciej

Gotowe płyty z betonu komórkowego YTONG Panel pozwalają na szybki montaż wewnętrznych przegród działowych – bez tynkowania. To nowoczesne rozwiązanie dla wymagających inwestorów i wykonawców otwartych na nowe technologie. Dla wszystkich, którzy oczekują najwyższej jakości oraz korzyści ekonomicznych wynikających ze skrócenia czasu prac wykończeniowych do niezbędnego minimum.

 

Płyty YTONG Panel stanowią alternatywę dla zwykłych ścianek murowanych oraz konstrukcji z bloków gipsowych i płyt gipsowo-kartonowych. Przeznaczone do wznoszenia ścian działowych w obiektach mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz obiektach przemysłowych. Świetnie sprawdzają się do budowy ścian korytarzy czy obudowy pionów instalacyjnych i serwisowych.


więcej o YTONG Panel

 

 

YTONG INTERIO - nowy wymiar przestrzeni

 

Bloczek z betonu komórkowego YTONG INTERIO

Dystrybucja - gdzie kupić?

Dystrybucja - gdzie kupić?

Znajdź najbliższego dystrybutora produktów Ytong Silka Multipor i zapytaj o rabaty!

lista dystrybutorów

 

Pamiętaj o zaprawie systemowej SILKA-YTONG

Pamiętaj o zaprawie systemowej SILKA-YTONG

Zaprawy do cienkich spoin stosowane są podczas murowania ścian z elementów YTONG i SILKA o wysokiej dokładności wymiarowej.

zobacz więcej

 

Kup w sklepie internetowym

 

Folia znika z budowy

Folia znika z budowy

Przyłącz się do ekologicznej akcji i oddaj folię z budowy!

skontaktuj się z nami