Mineralne płyty izolacyjne Multipor

Multipor to mineralne płyty izolacyjne z betonu komórkowego o gęstości ≤ 115 kg/m3. Proces ich produkcji oraz skład surowcowy zbliżony jest do betonu komórkowego Ytong, dlatego płyty są całkowicie naturalne, łatwe w montażu oraz niepalne. Dzięki niskiej gęstości współczynnik przewodzenia ciepłą λ10,dry wynosi zaledwie 0,042 W/(mK).

Wyjątkowe właściwości płyt umożliwiają stosowanie ich jako izolacja od wewnątrz. Dzięki aktywności kapilarnej i otwartości na dyfuzję, płyty Multipor zapobiegają kondensacji pary wodnej spowodowanej niską temperaturą przegrody i w naturalny sposób regulują wilgotność pomieszczeń, ograniczając możliwość rozwoju grzybów pleśniowych. Doskonale sprawdzają się przy izolacji ścian od wewnątrz w budynkach zabytkowych, w których nie ma możliwości zastosowania izolacji od wewnątrz. Płyty Mutlipor umożliwiają dostosowanie parametrów cieplnych przegród budynków zabytkowych do współczesnych standardów energetycznych, a także zapobiegają pochłanianiu energii cieplnej przez masywne ściany i skracają czas niezbędny do ogrzania kubatury użytkowej budynku.

Płyty charakteryzują się klasą reakcji na ogień A1. Dzięki swojej całkowitej niepalności, w przypadku pożaru hamują rozprzestrzenianie się ognia na inne pomieszczenia, nie wydzielają dymu, trujących gazów czy płonących kropel i dlatego mogą być stosowane także jako izolacja ścian oddzielających klatkę schodową od mieszkań, pomieszczeń ogrzewanych od nieogrzewanych oraz stropów garaży, dodatkowo zwiększając ich odporność ogniową.