Beton komórkowy YTONG

Produkcja i zalety betonu komórkowego YTONG

Bloczek z betonu komórkowego - YTONG ENERGO
Bloczek YTONG ENERGO

Technologia produkcji bloczków z betonu komórkowego YTONG opatentowana została w 1924 r przez szwedzkiego naukowca Axela Erikssona. Na skalę przemysłową bloczki YTONG zaczęto produkować w 1929 roku. W kolejnych dziesięcioleciach nastąpił rozkwit produkcji betonu komórkowego. Rozpoczęto produkcję na terenie Niemiec i Polski. Lata te datowane są jako początek prawdziwego rozwoju technologii produkcji bloczków z betonu komórkowego.

 

Do produkcji bloczków YTONG stosuje się surowce naturalne: piasek, wapno, wodę oraz niewielkie ilości cementu i anhydrytu. Skład taki decyduje o zdrowotności materiału i znikomej promieniotwórczości naturalnej. Środek porotwórczy – pasta aluminiowa wchodząc w reakcję z wodorotlenkiem wapniowym spulchnia masę umożliwiając powstanie milionów małych porów. Bardzo dokładny dobór surowców i starannie dopracowany proces technologiczny ze sterowanym komputerowo systemem dozowania pozwalają na produkcję jednorodnego materiału o bardzo dobrych i stałych parametrach.

 

 

Beton komórkowy YTONG łączy w sobie dwie najważniejsze dla budownictwa mieszkaniowego cechy: wytrzymałość i izolacyjność termiczną, którą gwarantują miliony małych porów.

 

Wszystkie produkty YTONG, charakteryzują się bardzo dobrą przepuszczalnością pary wodnej. Budynki wykonane w technologii jednowarstwowej z elementów YTONG gwarantują wyrównany poziom wilgotności oraz brak kondensacji pary wodnej wewnątrz ściany.

 

Zarówno ściany jedno- i dwuwarstwowe wzniesione w tej technologii gwarantują optymalny mikroklimat pomieszczeń oraz charakteryzują się powolnym oddawaniem ciepła. Daje to wysoki komfort cieplny pomieszczeń: zimą jest ciepło, latem – chłodno.

 

YTONG to materiał o wytrzymałości pozwalającej na wznoszenie ścian konstrukcyjnych budynków nawet do 3-4 kondygnacji. Bloczki YTONG stanowią doskonały budulec do murowania ścian jednowarstwowych w budynkach jednorodzinnych.

 

Najcieplejszy i najbardziej zaawansowany produkt z gamy YTONG to bloczki YTONG ENERGO. Bloczki te produkowane są z lekkiej odmiany betonu komórkowego PP2/0,35 i łączą w sobie trzy niezwykle istotne dla materiałów konstrukcyjnych cechy: wytrzymałość, lekkość i izolacyjność termiczną. YTONG ENERGO pozwalają na wznoszenie najcieplejszych ścian jednowarstwowych bez dodatkowego ocieplenia.YTONG z Ostrołęki. Nagroda jakości 2010.

 

Produkcja betonu komórkowego YTONG

 

Dystrybucja - gdzie kupić?

Dystrybucja - gdzie kupić?

Znajdź najbliższego dystrybutora produktów SILKA YTONG i zapytaj o rabaty!

lista dystrybutorów

 

Kup w sklepie internetowym